www.domovkaplice.cz :: Aktuality z domova (30.05.2020 - 20:39)

 

Aktuality z domova


 

 

AKTUALITY Z DOMOVA

 

 

 

Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se dnem 10. 3. uzavřely brány domova pro návštěvy našich klientů.

 

 

 

Jak to tedy u nás vypadá teď?

 

 

 

POHYB KLIENTŮ

 

Klienti se mohou volně pohybovat ve vnitřním i vnějším areálu domova, a to s rouškou na obličeji. Textilní roušky si šijeme sami nebo je dostáváme darem.
Nepohyblivé klienty vyvezeme na terasy na speciálních kardiokřeslech nebo v lůžku.

 

 

 

ZAHRADA

 

Od 11. března máme otevřenou celou zahradu a v ní čerstvě nastěhované zvířecí obyvatele – slepice (plemena bráhmanky a hedvábničky) a ovce kamerunské.

 

Pokud je přijatelné počasí, klienti se mohou potěšit pohledem na zvířata nebo na začínající jarní zeleň u nás na zahradě. Pokud klienti potřebují doprovod, doprovázejí je naše aktivizační pracovnice. Pro kuřáky je vyhrazen prostor kuřárny, která se nachází v nové části zahrady.

 

 

 

SPOLEČNÉ AKTIVITY

 

Společné aktivity v současné době až do odvolání neprobíhají (mše s panem farářem, oslavy narozenin a další společné akce) Aktivizační pracovnice se věnují klientům individuálně.

 

 

 

DOBROVOLNÍCI A EXTERNÍ SPOLUPRACOVNÍCI

 

Vzhledem k uzavření domova nebudou až do odvolání probíhat návštěvy dobrovolníků ani externích spolupracovníků (cvičení jógy, cvičení čchi- kung, pastorační pracovnice, keramika s Mirkou a další).

 

 

 

STRAVOVÁNÍ

 

Strava je podávána klientům na jejich pokojích ošetřovatelským personálem.

 

Jídelníček je v současné době přizpůsoben změnám v zásobování potravinami, takže oproti jídelníčkům, které jsou vyvěšovány na našich webových stránkách, mohou nastat změny.

 

Nestrádáme, jídla je dostatek :-)

 

 

 

NÁKUPY

 

Pokud klienti potřebují něco nakoupit (sladkosti, ovoce, vody , káva, hygienické potřeby apod.), podle potřeby a množství nashromážděných požadavků nakupují sociální pracovnice. Peníze za nákupy jsou čerpány z depozitních účtů klientů nebo z hotovosti, kterou mají někteří klienti u sebe.

 

 

 

HYGIENA V DOMOVĚ

 

V domově mimo obvyklá hygienická opatření probíhají ještě další – zvýšená dezinfekce rukou dezinfekčními roztoky,užívání pouze do papírových kapesníků, nošení roušek – klienti i zaměstnanci, zvýšená dezinfekce kontaktních ploch v domově a další opatření.

 

 

 

INFORMOVANOST

 

Informace pro klienty hlásíme vnitřním rozhlasem nebo je informujeme ústně. Informace pro rodiny a veřejnost jsou zasílány formou SMS nebo jsou zveřejňovány na webových stránkách domova či vývěskách domova.

 

 

 

 

BALÍČKY DO DOMOVA

 

Můžete svým blízkým do domova zaslat balíček, pouze však, dodržíte-li tato opatření: Balíček zabalený do dvojího snímatelného obalu (abychom je mohli dezinfikovat) předáte mimo areál domova před branou paní recepční, která balíček vydezinfikuje a předá.

 

Bez těchto opatření nemůžeme balíčky pro vaše blízké přijímat!

 

 

 

SPOJENÍ S RODINOU

 

Klienti se mohou spojit se svou rodinou či blízkými a přáteli telefonicky. Pokud klient telefon nemá, sociální pracovnice spojení zprostředkují.

 

Lze využít i videohovor přes SKYPE – sociální pracovnice Bc. Jarošová spojení zajistí.

 

 

Domov pro seniory Kaplice je příspěvková organizace zřízena Jihočeským krajem. Najdete nás ve městě Kaplice, kde poskytujeme registrovanou službu pro 54 dospělých občanů se zdravotním postižením a seniorům s dolní věkovou hranicí 55 let.

  • popisek
  • popisek
  • popisek
  • popisek